Alkohol na veřejnosti zakázal nově i Litvínov


Vyhláška zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství a s tím spojené nežádoucí vlivy na okolní obyvatelstvo. Umisťování nepovolených a neohlášených překážek, jako jsou lavice, židle, stoly, grily do veřejného prostranství a s tím spojené ohrožení bezpečnosti.

K zákazu byli radní nuceni přistoupit kvůli výtržnostem

Stupňující se vandalismus a problémy s nepřizpůsobivými lidmi, bezdomovci a žebráky donutily město k razantnímu kroku. Na svém posledním jednání schválili litvínovští zastupitelé vyhlášku, která dává do rukou Městské policie Litvínov proti těmto výtržníkům účinnou zbraň. Cílem této vyhlášky je regulace rostoucího počtu nežádoucího chování, které je, nebo může být v rozporu s veřejným pořádkem, dobrými mravy a ochranou bezpečnosti, majetku a zdraví obyvatel města.

„Strážníci se v poslední době neustále potýkají s těmito problémy. Objevují se nejen v Janově, ale už i v centru města,“ uvedl starosta Daniel Volák. „Pomůže také při řešení problémů v Janově. Obyvatelé sídliště mají obavu, že se situace, kterou se podařilo během roku zlepšit, v létě opět vrátí do starých kolejí. Nejvíce je trápí skupinky nepřizpůsobivých, kteří během léta hlučí v ulicích, posedávají na nábytku, který si stěhují z bytů ven, grilují a jinak svým sousedům znepříjemňují život. Tomu udělá vyhláška přítrž,“ doplnil místostarosta Martin Klika.

Vyhláška je platná od 5. 8. 2010 a vztahuje se na vybrané lokality především v centru města.