Alkohol srdci opravdu prospívá, potvrdila čerstvá studie


Povrzeno. Jedna nebo dvě sklenky alkoholu denně mohou zabránit srdečním onemocněním. Informaci včera přinesl zahraniční server CTV News. Čtěte také: Alkohol snižuje riziko artritidy, odhalili vědci

Čerstvá studie kanadské University of Calgary došla k závěru, že střídmá konzumace alkoholu může u jeho konzumentů snížit riziko úmrtí na srdeční onemocnění až o 25 procent ve srovnání s lidmi, kteří nepijí vůbec. Autoři studie ovšem upozorňují, že je důležité držet spotřebu alkoholu v rozumné míře, tedy např. jednu až dvě sklenky vína nebo jeden až dva půllitry piva denně. Vyšší spotřeba alkoholu může mít účinky zcela opačné, svému zdraví tím rozhodně neprospějete.

Studie není první svého druhu. Pozitivní účinky alkoholu na srdce zmiňovaly již předchozí výzkumy. Aktuální kanadská studie je ale dle autorů tou nejkomplexnější, která byla dosud uskutečněna. Spoluautor studie Dr. Ghali uvedl, že následující diskuze ohledně pozitivního účinku alkoholu na srdeční choroby by se měly zaměřit na to, jak nové poznatky začlenit do lékařské praxe a jak s nimi vhodně obeznámit veřejnost.

-lm-