Becherovka Lemond se prodává už i v Austrálii


Becherovka Lemond

Becherovka Lemond na výrobní lince

Protinožce zasáhlo citrusové osvěžení s jemným bylinným nádechem. Austrálie se připojila ke stávajícím deseti zemím, kam se vyváží Becherovka Lemond.

K australským spotřebitelům urazí Becherovka Lemond cestu trvající přibližně 45 dní a dlouhou přes 16.800 km. Nejmenší kontinent tak patří k nejvzdálenějším exportním zemím. Becherovka Lemond je na trhu od roku 2008.

Austrálie vhodnou obchodní destinací

Příprava vstupu Becherovky Lemond na australský trh trvala zhruba jeden rok. Objemově představuje trh importovaných značek destilátů v Austrálii téměř 63 mil. litrů. Český trh je pro představu asi o 8,5 % větší.

Manažer značky Marek Grabovský k tomu řekl: „Austrálie byla jedním z vytipovaných trhů, na který jsme chtěli vstoupit. Zastoupení kategorie „bitter“, do které patří Becherovka Lemond, se v Austrálii blíží dvěma procentům, což značí velmi silnou pozici této kategorie.“

Téměř padesáti procentní podíl má na australském trhu kategorie „whiskey“, 35 % zaujímá kategorie, kam patří bílý rum, vodka nebo gin. Hlavním distribučním kanálem Becherovky Lemond budou restaurace a bary, ale část produkce bude dostupná i v obchodech.

Becherovka Lemond cestuje do Austrálie na trase Karlovy vary – Hamburg – Sydney.