Bernardovo tmavé pivo je nejlepší na světě podle World Beer Awards


Bernard

V jedné z nejuznávanějších a nejprestižnějších světových soutěží World Beer Awards obhájil Rodinný pivovar Bernard své loňské vítězství, když jeho Černý ležák opět po roce získal ocenění World’s Best Dark Lager.

Čtěte také: V anketě Sdružení přátel piva bodovaly malé i velké pivovary. Nejvíce Bernard

Pivovar obhájil loňské vítězství

Bernard Černý ležák s jemnými kvasnicemi letos opět získal jak titul Europe’s Best Dark Lager, tak i World’s Best Dark Lager.

„To, že jsme tento titul získali a po roce dokázali obhájit, je skvělé,“ řekl Stanislav Bernard a připomněl: „Znovu se nám potvrzuje, že cesta vaření poctivého českého piva se vyplácí.“

O soutěži World Beer Awards

Soutěž World Beer Awards je společností Paragraph Publishing pořádaná od roku 2007. Organizátoři vybírají z přihlášených značek piva a současně nominují nezávislou odbornou degustační porotu. Nejprve se uskuteční samostatná regionální kola pro Evropu, Ameriku a Asii, teprve poté následuje celosvětové kolo pořádané ve Velké Británii.

Bernard Černý ležák s jemnými kvasnicemi zvítězil ve své kategorii v roce 2010 a v roce 2011. Úspěšně tak navázal na další ocenění, které značka Bernard v posledních letech získala ve světě.

Čtěte také: Pivovar Bernard již podesáté nejobdivovanější firmou