Bohemia Sekt kupuje další vinice. Současných 242 hektarů rozšíří na 400


Vinice

Firma Bohemia Sekt si vytvořila pověst jedné z nejperspektivnějších vinařských společností v České republice. Vína z její produkce se těší u milovníků vín rostoucí oblibě. Aby firma uspokojila rostoucí zájem milovníků kvalitních vín, rozšiřuje svou činnost v místech, která mají pro výrobu vín ty nejlepší podmínky.

Z 242 hektarů na 400

To je důvodem aktuálního zvýšení rozloh vlastních vinic. Doposud měla k dispozici 242 hektarů a nově bude spravovat celkem 400 hektarů vinic v nejlepších vinohradnických polohách. Firma přijala totiž nabídku na převzetí Zemědělské společnosti Palava s.r.o.,

„Potřebujeme dál zvýšit množství produkce kvalitního vína, proto přikupujeme kvalitní vinice v obci Pavlov, Milovice a Dolní Věstonice. Máme trvalý zájem na rozvoji vinohradnictví v této části Mikulovské vinařské podoblasti. O vína z našich vinařství Víno Mikulov a Vinařství Pavlov je rostoucí zájem, zejména v gastronomii a prodej v nejlepších vinotékách,“ řekl předseda představenstva akciové společnosti Bohemia Sekt, Ing. Josef Vozdecký.

Společnost chystá i další změny

Převzetím vinic v Pavlově, Dolních Věstonicích a Milovicích však aktivity Bohemia Sektu ve „vinařském ráji“ pouze začínají. Firma ihned zahajuje kompletní restrukturalizaci některých už přestárlých vinic. Plánuje ze společnosti Palava vytvořit moderní vinohradnickou firmu propagující vysokou kvalitu zdejší révy.

„Součástí restrukturalizace stávajících vinic bude také významná změna odrůdového zastoupení ve prospěch odrůdy Ryzlink vlašský což je právě její „teroir,“ a dále preferované odrůdy Rulandské bílé, Tramín červený a Pálava.“, uzavřel Ing. Josef Vozdecký.