Bostonské silné pivo ve stylovém provedení není utopií


Samuel Adams Utopias

Samuel Adams je malý nezávislý tradiční americký pivovar se sídlem v Bostonu. Roční objem jeho produkce nepřesahuje šest milionů barelů piva, nicméně jeho výrobky jsou přinejmenším originální.

Na trh přišel s pivem Utopias ve stylovém provedení. Pivo lze koupit ve zmenšené napodobenině pivovarské pánve.

Unikátní chuť portského, sherry a koňaku

„Vyznačuje se unikátní chutí výběrového portského, staré sherry a jemného koňaku,“ charakterizoval pivo Utopias sládek pivovaru.

Pivo je vyráběno netradičním způsobem. Výrobce dlouho experimentoval se zráním a mícháním piva v dřevěných sudech, ve kterých dříve zrála skotská, bourbon, sherry, brandy, koňak nebo portské. Výsledkem těchto experimentů je právě pivo Utopias.

Až 10 let zrání v sudech

Pivo bylo vyrobeno v třech malých várkách. Pivo z první várky obsahovalo čtyřiadvacet procent alkoholu, poslední várka již má sedmadvacet procent alkoholu. Často je díky své síle řazeno mezi nejsilnější piva na světě. Zrání mnohdy až deset let v dřevěných sudech nepřišlo na zmar. Samuel Adams Utopias má velmi tmavou barvu. Prvotní surovinou pro výrobu byl samozřejmě sladový ječmen, který však doplnil javorový sirup.

K originalitě piva přispívá i provedení jeho balení. Jde o měděnou zmenšeninu pivovarské pánve doplňující atmosféru tohoto jedinečného amerického pivního speciálu.

-les-