Budvar vyrábí pivo, jehož konzumace je doporučena až od 21 let


Budweiser Budvar

Budějovický Budvar v březnu uvedl do maloobchodu zcela nové akční balení čtyř lahví piva BUD Premier Select. Protože chuťové vlastnosti piva BUD Premier Select dokáží podle výrobce ocenit pouze zkušenější, zodpovědnější a vyzrálejší konzumenti, rozhodl se zároveň upozornit na to, že BUD Premier Select je nevhodný pro osoby mladší než 21 let.

„Protože mimořádné chuťové vlastnosti piva BUD Premier Select dokáží správně vychutnat pouze zkušenější, zodpovědnější a vyzrálejší konzumenti, rozhodli jsme se důrazně upozornit na to, že BUD Premier Select je nevhodný pro osoby mladší než 21 let. Zároveň chceme mladé lidi varovat před vyšším obsahem alkoholu,“ řekl Aleš Eder, brand manažer Budějovického Budvaru.

Upozornění bude uvedeno na všech etiketách BUD Premier Select a stane se i součástí veškeré komunikace značky BUD. „Dodržování věkového limitu 21 let pro konzumaci nelze v současné době legálními prostředky vymáhat ani kontrolovat. Proto to chápeme především jako náš dobrovolný příspěvek k osvětě především mezi mladými lidmi a apel k zodpovědné konzumaci alkoholu,“ dodal Aleš Eder.