Český pivní festival odstartoval. Na pražských Letňanech potrvá 17 dní


Český pivní festival

Největší tuzemská přehlídka českého piva a české gastronomie se na pražských Letňanech otevřela 12. května a potrvá až do 28 května. Během minulých tří ročníků se festival vyprofiloval v jednu z největších turistických událostí v České republice.

Organizátoři očekávají, že letošní čtvrtý ročník navštíví 180.000 lidí, z čehož polovina bude tvořena zahraničními turisty. Akce si získala obrovskou popularitu v podstatě na celém světě. Na návštěvníky opět čekají velkoprostorové stany, jejichž počet se letos zvýšil z loňských čtyř na pět.

Hlavní novinkou letošního ročníku je zavedení tupláků, což výrazně přispěje k rychlosti obsluhy a tím i ke komfortu návštěvníků. Ti, kteří dávají přednost půllitrům ale nepřijdou zkrátka, všechna piva budou k dostání i v půlllitrech u výčepů. V nabídce je letos na 120 značek piva.

K novinkám letošního ročníku patří i prodloužení otevírací doby. Otevřeno bude každý den od 12 do 24 hodin. Americká neděle proběhne dne 15. 5. 2011 a po celý den bude možnost degustací amerických speciálů zvlášť dovezených pro tuto příležitost. Ve stejném duchu, ale s britskými pivy, bude i neděle britská 22. 5. 2011.

Čtěte podrobněji: Český pivní festival nabídne 120 značek piv. Začíná v polovině května