Česneková polévka – tradiční vyprošťovák


Česnek

Česnek: spolehlivý proti opicím a upírům

Česnek nezatočí pouze s upíry ale i s opicí. Tradiční česká zelenina vyprostí poživače nejen ze svárů oblud, ale i nepříznivých ranních stavů.

Probudíte se ráno v posteli a tvrdíte, že už nikdy nebudete pít alkohol. Kromě sklenice vody může velmi pomoct i česneková polévka patřící mezi nejpopulárnější ranní vyprošťováky. Česnek velmi dobře působí na trávení, snižuje krevní tlak a pročišťuje cévy. Jsou v něm obsaženy vitamíny A, B, C, vápník, jód a selen. Česnek také podporuje obranyschopnost organismu. Důležitá je látka alicin, která může i za specifickou vůni.

„Komu se jeví česnek jako přírodní všelék, toho jistě nepřekvapí ani jeho protinádorové působení. Některé studie odhadují snížení rizika výskytu nádorového onemocnění u pravidelného konzumenta česneku až o 30 %,“ tvrdí lékař Tomáš Marada. Česnek doporučuje konzumovat pravidelně. Mezi další výhody česneku patří i to, že se vám lidé budou vyhýbat obloukem.

Recept na jednoduchou česnekovou polévku je nyní již spíše neznámý. Do polévkového talíře si naškrábete větší množství česneku, přidáte lžíci domácího sádla a nalijete do talíře horkou vodu. Jednoduchá polévka by vás měla po perném ránu postavit na nohy. Čím méně surovin, tím menší riziko, že se vám z některé z nich zvedne žaludek. Nyní existují samozřejmě i jiné recepty. Někteří kuchaři doporučují přidat do polévky chilli papričky nebo nejmenší kroupy, abyste se alespoň něčím nasytili.

Čtěte také: Jak na kocovinu? Jihokorejští vědci našli nové řešení

-les-