Čeští vinaři přivezli z největší světové soutěže vín 182 medailí


Degustátoři na AWC Vienna

Degustátoři na největší světové soutěži vín AWC Vienna

Naši vinaři si přivezli z největší světové soutěže vín – AWC Vienna úctyhodných 30 zlatých, 152 stříbrných medailí a 122 diplomů.

Rakouská metropole hostila AWC Vienna letos již podesáté. Soutěže se letos zúčastnilo 12.299 vín z 39 zemí celého světa a Českou republiku v silné mezinárodní konkurenci reprezentovalo 366 vín 70 vinařství.

Vinařství Josef Valihrach bodovalo

Mezi nejúspěšnější vinařské producenty patří Vinařství Josef Valihrach, s. r. o., jež získalo 5 zlatých a 4 stříbrné medaile.

„Získat pět zlatých medailí a čtyři medaile stříbrné z devíti přihlášených vzorků je úspěch, kterého si velmi vážíme a jsme rádi, že se dařilo jak našim bílým, tak i červeným vínům a ani náš sekt si nevedl špatně,“ komentoval vysoko hodnocená vína svého vinařství Josef Valihrach.

Dalšími velmi úspěšnými účastníky se staly Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. a LIVI spol. s.r.o., které si vezou shodně 3 zlaté, 3 stříbrné medaile.

Velký úspěch našich vinařů

„Získat třicet zlatých medailí při tak přísném hodnocení, na které jsem si za poslední troky ve Vídni zvykli, je velký úspěch celého našeho vinařství. Zlatými medailemi bylo totiž oceněno hned osmnáct vinařství a díky tomu mají naše vína ve světě zase o něco lepší zvuk,“ komentoval naši účast na AWC Vienna ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast na soutěži organizačně zajišťovalo.

AWC Vienna, kromě toho že je největší, patří i svým hodnocením mezi nejvýznamnější soutěže vín na světě. Zlatou medaili získávají pouze vína s hodnocením vyšším než 90 bodů ze 100.