Dámská pivní volba 2010 odstartovala, výsledky budou známy v září


První dámský pivní klub po dohodě s vedením Českého svazu pivovarů a sladoven vyhlašuje anketu o nejpopulárnější značku piva mezi ženami v České republice. Anketa, která podle dostupných informací nemá ve světě obdoby, se mezi dámskou částí naší populace vyhlašuje na památku a jako projev uznání Janě Herodkové in memoriam, která byla zakládající členkou a první prezidentkou Prvního dámského pivního klubu. Jana Herodková, profesí novinářka, se o založení klubu významně zasloužila.

Ankety, která proběhne ve dnech 18. srpna až 5. září 2010, se mohou zúčastnit členky Prvního dámského pivního klubu a dále sympatizantky, kterým byla účast na anketě členkami klubu nabídnuta a o nichž je známo, že pivo patří k nápojům, jehož kvality oceňují. Hlasování se nemohou zúčastnit ženy, které pracují v kterémkoliv pivovaře v České republice.

„Smyslem ankety je prezentovat názor dámské části české populace na pivo, zkrátka zjistit, které je podle názoru účastnic ankety v České republice nejoblíbenější,“ uvedla Hana Černá–Šípková, viceprezidentka Prvního dámského pivního klubu. „Pivo jako ušlechtilý a u žen stále populárnější nápoj si podobnou anketu nepochybně zaslouží a doufáme, že se jí bude účastnit co nejvíce žen, které tento nápoj pijí, a zároveň si ho rády vychutnají,“ dodala Hana Černá–Šípková.

„Anketu a vůbec veškerou iniciativu žen sdružených v Prvním dámském pivním klubu vítáme a velmi si jí vážíme, protože se tím jen potvrzuje to, co ukazují už i výsledky průzkumů renomovaných agentur. Dámská část naší populace pije pivo stále více, zároveň je však anketa jednou z možností, jak pivo popularizovat a zbavovat některých chybných mýtů a nejasností,“ uvedl Ing. Jan Veselý, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven „Letošní anketa je krokem vpřed a doufám, že po letošní premiéře bude následovat mnoho dalších ročníků,“ dodal Jan Veselý.

Účastnice ankety obdrží elektronickou poštou pravidla ankety a anketní lístek se seznamem piv, který mohou podle svých znalostí o pivní značky rozšířit. Označí v anketním lístku tři piva, jež jsou podle jejich názoru nejpopulárnější, a odešlou jej na adresu organizátora akce.

Vítězem ankety Dámská pivní volba se stane pivo s nejvyšším počtem hlasů členek Prvního dámského pivního klubu a sympatizantek českého piva. Ocenění získají též piva na druhém a třetím místě, která od příznivkyň českého piva získají nejvíce hlasů.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční při Svatováclavské slavnosti českého piva 2010, která se bude konat 23. září 2010 v Praze.