Italský alkoholický nápoj spritz nově v českých obchodech


Bestivo Spritz

Bestivo Spritz

Italský nízkoalkoholický drink začaly letošní rok nabízet i české obchody a e-shopy. Nápoj oranžové barvy a osvěžující nahořklé chuti obvykle podávaný s plátkem pomeranče a ledem oslovuje mladé lidi.

„Drink bych přirovnala k ovocným vínům s nahořklým ocasem. Kdybych jej měla zařadit, tak mezi sangriu a vermut typu Martini,“ popsala degustaci spritzu studentka vysoké školy Barbora.

Šumivá specialita z Itálie

Spritz vznikl v Itálii a rychle si získal velkou oblibu, a to zejména v teplých letních dnech na plážích. Jde o drink míchaný na vinné bázi většinou z šumivého vína, vinného moštu, sodové vody a nahořklého aperitivu jako je známý Aperol. Propojením různých chutí vzniká osvěžující perlivý alkoholický nápoj oranžové barvy, který je chutí podobný vermutu a s nahořklým dozvukem.

V regálech některých obchodů nebo spíše v internetových obchodech se objevili zejména tři produkty. Spritzy se obvykle stáčí do sedmičkových láhví s korunkovým uzávěrem. Cenově nejdostupnějším je Bestivo Spritz s téměř sedmi procenty alkoholu. K sehnání jsou i podobné produkty, jako například designově povedený Spriz Mionetto.

-les-