Kameny ochladí whisky lépe než led


Whisky stones

Milovníci whisky, kteří mají rádi studenou whisky, ale neradi ji ředí ledem, se dočkali stylového řešení. Skotská whisky Ballantine´s ve své aktuální kampani nabízí při koupi dvou drinků Ballantine´s whisky stones.

Čtěte také: Znalci pijí whisky z tulipánu

Žádné ředění

Jedná se o dvě malé žulové kostky v saténovém váčku. „Svými fyzikálními vlastnostmi nahrazují led. Žula nikterak neovlivňuje chuť ani vůni nápoje a zároveň je díky svým tepelným vlastnostem ideální chladící médium. Kameny tak vydrží chladit nápoj déle než led a zbytečně ho neředí,“ tvrdí na svých webových stránkách výrobci známé značky skotské whisky. Použití kostek je prosté. Stačí je omýt teplou vodou, vložit do saténového váčku a nechat je zmrazit. Poté je již možné žulové krychle použít do skleničky se skotskou.

Nejen k whisky

Kameny jsou ve třech barevných provedeních – Kashmire white, Madura gold a Shanxi black. Akci nabízí v České republice více než pět set podniků, které nafasovaly přes osmnáct tisíc kamenů. Kampaň nazvaná „Plán Ballantine´s“ probíhá toto jaro. Whisky kameny se dají objednat i v některých internetových obchodech. Někteří prodejci uvádějí, že se jedná o švédskou žulu, která může být extrémně mražena nebo i zahřívána. Teplé je lze použít do svařeného vína nebo dalších nápojů. Kameny v pití se stávají novým trendem.

-les-