Káva alkohol oživí. Vyzkoušejte prověřené kombinace


Káva

Ačkoliv mnozí lékaři varují před kombinací alkoholu a kofeinu, lze vyhledat snad stovky receptů, kde se káva stává alkoholickým nápojem. Kombinace alkoholu s kofeinem údajně způsobuje, že si konzument nedokáže uhlídat „kdy má dost“.

Mexická pěst s českým rumem

Oblíbeným alkoholickým drinkem připomínajícím svou chutí čokoládovou tyčinku Kofilu je takzvaná Mexická pěst. Jedná se o kombinaci mleté kávy, tuzemského rumu a cukru. Příprava tohoto nápoje je jednoduchá. Do většího panáka tuzemského rumu nasypete lžičku mleté kávy, možno i více. Do pusy si nasypete lžičku cukru a zapijete připraveným panákem rumu s kávou.

Vylepšete si horkou kávu

Alkoholem můžete vylepšit svůj každodenní šálek kávy. Například Alžírská káva je složena z filtrované horké kávy, vaječného likéru a šlehačky. Mezi další známější kávy patří Irská káva, ve které nesmí chybět samozřejmě irská whiskey a smetana, nebo Ruská káva s pravou ruskou vodkou. Mnohde naleznete i její obdobu z Finska. Finové však do své kávy kromě vodky přidávají brusinkový likér. Italové si rádi kávu vylepšují amaretem.

Do kávy se však dají přidat i jiné destiláty a likéry. Často se užívá bílý rum. Takzvané Karibské políbení je kromě studené kávy tvořeno ananasovým džusem, kokosovým likérem, grenadinou a hlavně bílým karibským rumem. Třtinový rum můžete využít i pro výrobu klasického kávového likéru, kdy smícháte rum s instantní kávou, vodou a cukrem.

Kladivo na čarodějnice

Naleznou se však i zajímavější recepty, jako například Kladivo na čarodějnice. Jde o kombinaci instantní kávy, červeného vína, vodky a cukru. Mezi české recepty se pak řadí káva okořeněná Becherovkou.

-les-