Klášterskému pivobraní vévodil Kvasničák


Klášter - pivovar

Příznivci tradičního zlatavého moku se poslední červnovou sobotu sešli v areálu Pivovaru Klášter, aby se zde zúčastnili již 18. ročníku pivobraní. Pivo teklo proudem z 24 výčepních kohoutů, největší úspěch slavilo kvasnicové pivo.

Letošní Klášterské pivobraní navštívilo 2.500 lidí, kteří si pochutnávali na celém sortimentu piv Klášter doplněném prémiovým ležákem Lobkowicz a jeho nealkoholickou variantou a limonádami z Černé Hory. Celkem se během soboty vypilo 11.000 půllitrů piva, z toho více než třetina kvasnicového ležáku, druhým nejoblíbenějším pivem byl Klášter světlý ležák.

Kromě piva byl pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, ten hudební ovládly kapely Arakain a Fešáci. Zábavu zpestřily také pivní soutěže, nejednalo se ale o pití piva „na ex“ nebo házení sudů, ale soutěžilo se například v párovém pojídání pivního štrúdlu nebo o největší pivní břich, jejímuž vítězi bylo naměřeno úctyhodných 147 cm.

„S návštěvností jsme nadmíru spokojeni, lidé se zdrželi až do ranních hodin, poslední odcházeli kolem půl čtvrté. A spousta z nich se vrací, máme tu dokonce skupinu z Liberce, co si říkají Medvědi, a ti sem jezdí každý rok od úplně prvního pivobraní,“ uvedl Milan Sedláček, obchodní ředitel Pivovaru Klášter.