Pivovar Krušovice chystá 13° Svatomartinský speciál


Krušovice - Svatomartinská 13°

Jak dnes pivovar Krušovice oznámil na své facebookové stránce, na sv. Martina 11. 11. chystá i tento rok 13° svatomartinské pivo. Svatomartinský speciál je vyráběn z ručně česaného chmele z letošní první sklizně.

13° speciál s vyšší dávkou chmele

Svatomartinské je speciální 13° světlé pivo, které je vařeno klasickým dvourmutovým způsobem v měděné varně z minulého století. Pro dosažení jedinečně výrazné chuti sládek používá vyšší dávku chmelení. Následné kvašení probíhá v otevřených kádích, tzv. spilkách. Na závěr je Svatomartinské dokvašováno v ležáckých tancích při nízké teplotě a mírném přetlaku poctivých 75 dní.

Doplní svatomartinskou husu

Tento extra hořký nefiltrovaný světlý speciál s jedinečnou chmelovou vůni a chutí čerstvého chmele se skvěle hodí k svatomartinskému hodování i české posvícenské huse. Krušovický Svatomartinský speciál budou čepovat desítky restaurací v Čechách a na Moravě. Jejich seznam naleznete na oficiálním webu www.svatomartinskepivo.cz/kde-se-toci-pivo.

Kromě piva se na sv. Martina 11. 11. načnou také Svatomartinská vína. Čtěte více: Svatomartinská vína ročníku 2013 byla vybrána. Otevřou se už za 10 dní