Krušovické pivo uspělo v prestižní soutěži International Beer Challenge


Pivo Krušovice

Velký úspěch zaznamenala krušovická piva na mezinárodní odborné soutěži International Beer Challenge v Londýně. Krušovice Černé ocenila odborná porota nejvyšším možným hodnocením – zlatou medailí, Krušovice Imperial pak ve své kategorii získaly stříbrnou medaili. Soutěž každoročně organizuje vydavatel prestižního odborného časopisu Drinks International, společnost Agile Media.

„Vítězství je pro naši značku velmi cenné, a to hned z několika důvodů. Soutěž International Beer Challenge patří k nejprestižnějším svého druhu na světě a letošní ročník odborníci hodnotí jako jeden z nejsilnějších co do kvality a úrovně posuzovaných vzorků. Krušovická piva získala dvě nejcennější medaile mezi více než 60 soutěžními pivy z třicítky zemí celého světa,“ uvedla Ludmila Pavlíčková, exportní manažerka značky Krušovice.

„Zisk medailí v této soutěži také umožňuje umístit na obaly oceněných produktů loga soutěže se symboly medailí, takže příznivci našich oceněných značek se o zisku medailí dozvědí i z pivních obalů. Jistě ale využijeme i jiných forem komunikace, abychom naše příznivce informovali o tomto velkém úspěchu,“ dodala Ludmila Pavlíčková.

Piva značky Krušovice jsou dlouhodobým exportním lídrem portfolia pivovarské skupiny Heineken Česká republika. Krušovice Černé i Krušovice Imperial patří také mezi úspěšná piva na mezinárodních soutěžích. V roce 2009 získalo Krušovice Černé na mezinárodní odborné soutěži The World’s Best Beers v kategorii nejlepší tmavý ležák ocenění World’s Best Dark Lager 2009 a ve stejném klání pak pivu Krušovice Imperial odborná porota udělila titul „Highly commended“.

Zatímco čeští příznivci se s Krušovicemi Černými setkat mohou i v našich restauracích a v maloobchodní síti, Krušovice Imperial jsou určené pouze k exportu. Krušovice Dvanáctka, která se na našem trhu úspěšně prodává, je více chmelena a tudíž má výrazně hořkou chuť. Na vysokou hořkost ale zahraniční konzumenti nejsou příliš zvyklí, proto se vyváží méně chmelený Krušovice Imperial.