Krušovický pivovar zve na předvánoční prohlídky. Nabídne i speciální Adventní pivo


Pivovar Krušovice

Pivovar Krušovice

Krušovický pivovar zve jako každoročně na exkurze ve svátečním hávu se zvýhodněným vstupným.

Předvánoční exkurze začínají vsobotu 17. 12. ve 13.00 hodin a potrvají do 18.00 hodin. Návštěvníci se ve svátečně vyzdobeném pivovaru vydají klasickou exkurzní trasou, přičemž za vstupné zaplatí stokorunu, což je za běžného provozu cena pro studenty.

Na všechny například čeká prohlídka rozsvícené kaple, kde bude hrát reprodukovaná hudba. Zámecká kaple Nejsvětější trojice je jedinou funkční kaplí, která v České republice funguje přímo v areálu pivovaru.

Ochutnávka Adventního speciálu

V ceně vstupného je pochopitelně zahrnuta ochutnávka piva – v předvánočním čase Adventního speciálu. U příležitosti letošních svátků speciální patnáctistupňové pivo pro celou Českou republiku uvařili kolegové-pivovarníci z Velkého Března pod vedením tamního vrchního sládka Petra Hauskrechta. Adventní pivo se čepuje od 1. prosince do vyprodání zásob. Čtěte také: Adventní pivo zpestří čekání na Vánoce. Světlá 15° se narazí 1. prosince

Exkurze i o Vánocích

V krušovickém pivovaru ovšem bude živo i o Vánocích. O exkurze je zájem celoročně a svátky nebudou výjimkou. V té době sem zamíří turisté zejména z těch zahraničních zemí, kde svátky slaví později, s příchodem Nového roku. Otevřeno tudíž bude i na Štědrý den i na první a druhý svátek vánoční.

Podle sdělení specialisty na exkurzní programy v pivovarech skupiny Heineken Josefa Helebranta jsou na nápor turistů mezi Vánocemi v Krušovicích už zvyklí. Hodně návštěvníků ze zemí bývalého Sovětského svazu či Ukrajiny dále přijede i první týden v lednu, kdy mají ve svých domovských zemích prázdniny, které využívají k cestování po České republice.