Likérku Granette si lidé pletou se zaniklým lihovarem v Trmicích


Granette

Krásnobřezenská likérka Granette má opět problémy se záměnou s průmyslovým lihovarem v Trmicích, jehož výroba skončila a zaměstnanci jsou propouštěni. Někteří obchodní partneři z ostatních regionů republiky, kteří podrobněji neznají Ústí nad Labem, mají obavy o budoucí obchodní vztahy s likérkou.

„Nejsme v insolvenci, nepropouštíme a vůbec už nepočítáme s ukončením výroby! Jsme ústecká likérka a ne trmický průmyslový lihovar,“ řekl výrobní ředitel likérky Jan Valušek.

Není to poprvé

Podobná situace poprvé nastala v roce 2009, kdy se v médiích objevila první zpráva o zastavení zkušebního provozu průmyslového lihovaru v Trmicích u Ústí nad Labem. „Obchodní partneři ze vzdálenějších míst vědí, že naše likérka je na předměstí Ústí nad Labem, ale už nerozlišují Trmice a Krásné Březno. Termín lihovar a likérka si pak plete většina lidí právem, protože hlavní surovinou každé likérky je líh. Dříve skoro každá likérka měla svůj lihovar, nebo chcete-li, každý lihovar svou likérku„, dodal ředitel společnosti Pavel Kadlec.

Od nového roku s novým názvem

Krásnobřezenská likérka Granette od 1. ledna letošního roku naopak „pohltila“ další likérku – Starorežnou Prostějov a téměř zdvojnásobila svoji kapacitu a tržní potenciál. Sídlo nové firmy GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries je právě v Krásném Březně. „Na výrobu likérů zpracováváme líh jemný a velejemný potravinářský a vinné a ovocné destiláty, které nakupujeme od renomovaných českých a zahraničních výrobců. Například vinný destilát nakupujeme výhradně z Francie. Nový lihovar v Trmicích měl vyrábět průmyslový líh pro výrobu pohonných hmot,“ upřesnil výrobní ředitel Valušek.