Minipivovarů je již 170, letos jich vznikne dalších 20


Pivní speciály

Minipivovary stále lákají – jak konzumenty díky často jedinečné a poctivé chuti, tak podnikatele, kteří mohou očekávat rychlé zhodnocení svých investic. Dle odhadů je v Česku aktuálně na 170 minipivovarů, ještě na konci minulého roku jich přitom bylo asi o deset méně.

Minipivovar je limitován ročním výstavem piva do maximálně 10.000 hektolitrů. I přes velký počet minipivovarů ale táhne produkci piva v Česku stále především 6 velkých pivovarských společností a 27 samostatných pivovarů.

Čtěte také: Trend 21. století: Pivovary se vracejí do měst a obcí

Nové minipivovary již brzy

Do konce roku 2013 by v Česku podle odhadu Českomoravského svazu minipivovarů mohlo vzniknout dalších přibližně 20 minipivovarských podniků a v průběhu příštího roku by jejich počet měl překročit 200.

Se vzrůstajícím počtem minipivovarů se začínají objevovat specializované festivaly, které nově vzniklým minipivovarům poskytují prostor pro prezentaci jejich pivních specialit. Piva z malých pivovarů lze v blízké době ochutnat například na pražském festivalu Pivo na Náplavce. Čtěte více: Festival Pivo na Náplavce představí malé české pivovary