Na soutěži piv Pivex budou nově soupeřit i minipivovary


Pivní speciály

Tradiční soutěž piv Zlatý pohár Pivex přichází letos s novinkou – poprvé zařazuje novou kategorii Minipivovary. Vyhlášená anketa tak reaguje na posun pivního trhu a rostoucí zájem o piva z malých pivovarů. Celkem se do prvního ročníku nově vyhlašované kategorie přihlásilo 10 minipivovarů.

Hlavní část soutěže bude ovšem patřit pivům z velkých průmyslových pivovarů, kterých letos soutěží 16, a to celkem se 45 značkami piv. Chybět nebudou piva z produkce Heinekenu, Plzeňského Prazdroje ani Pivovarů Lobkowicz. V loňském roce se soutěže zúčastnilo 39 pivních značek od 19 výrobců.

Zlatý pohár Pivex patří k nejprestižnějším pivním soutěžím v Česku. Vzorky prochází dvoukolovým hodnocením za účasti odborníků. Soutěž se letos koná již podvacáté. V loňském ročníku zvítězil v kategorii ležáků světlý Zubr Premium, v kategorii světlých výčepních piv se na prvním místě umístil Gambrinus. Nejlepším jedenáctistupňovým pivem se stal Velkopopovický Kozel Medium a nejlepší nealkoholické pivo měl dle výsledků ankety Staropramen.