Na trh přijde „tvrdý“ alkohol v plastu. Výhodou bude nižší cena


Linea Nivnice, největší tuzemský zpracovatel ovoce, zahájil v Česku jako první výrobu lihovin plněných do lahví z plastu. Zakoupit si v tomto provedení bude již brzy možné např. vodku, rum, borovičku, meruňku nebo peprmint. První výrobky v „nerozbitném“ balení by se na pultech obchodů mohly objevit do měsíce. Pro ČTK to uvedl ředitel Linei Nivnice Gabriel Slanicay.

Podnik k tomuto účelu zakoupil novou výrobní linku za více než deset milionů korun. Ze začátku ale nelze počítat s její plnou vytížeností. Firma nepředpokládá, že spotřebitelé nové balení okamžitě přijmou. „Úspěch přijde postupně. Budeme trpěliví,“ komentoval Slanicay.

Výhoda nových obalů bude spočívat v jejich „nerozbitnosti“, nižší váze a především v cenovém zvýhodnění. Ceny lihovin balených v plastových lahvích budou znatelně nižší než v tradičních skleněných.

Plastové obaly začaly v Česku již před časem užívat někteří výrobci vína nebo pivovary. Dle informací Českého svazu pivovarů a sladoven vzrostl v loňském roce v Česku prodej piva v plastu takřka pětačtyřicetkrát.