Nelegální palírnu alkoholu našli přímo v obchodě, ještě byla horká


Nelegální palírnu alkoholu objevili celníci v obchodě se smíšeným zbožím v severní části Brna. Uvedla to mluvčí brněnského celního ředitelství Lada Temňáková s tím, že s fungující a dobře zařízenou pálenicí se inspektoři v jihomoravské metropoli dosud nikdy nesetkali. „Nález nelegální palírny v obchodě se smíšeným zbožím inspektory překvapil,“ řekla mluvčí.

Sto padesát litrů kvasu

Při páteční odpolední kontrole zázemí obchodu našli celníci ve skladu 13 litrů lihovin v plastových lahvích. Alkohol nebyl označený kontrolní páskou, a majitel nebyl schopen prokázat jeho zdanění. „Vzápětí objevili kontroloři tři padesátilitrové nádoby s ovocným kvasem, proto sklad důkladně prohledali. Zjistili, že plechová skříň na zdi ukrývá podomácku vyrobené destilační zařízení, které bylo v době kontroly ještě horké,“ řekla Temňáková.

Případ je nyní v šetření

Inspektoři odebrali vzorky lihovin a kvasu, aby zjistili obsah etanolu a v rámci předběžného opatření podezřelý alkohol i výrobní zařízení zabavili. „Po dokončení vyšetřování zahájí úřady daňové řízení za účelem stanovení a vybrání dlužné daně a případně rozhodnou i o propadnutí zajištěných lihovin,“ dodala Temňáková.

-mdf-