Nová krušovická Desítka získala stříbro na soutěži World Selection


Pivo Krušovice

Mezinárodní porota prestižní světové soutěže kvality World Selection udělila v červnu krušovické Desítce stříbrnou medaili. Nové pivo z Krušovic tak dosáhlo prvního mezinárodního ocenění a hned v tak významné soutěži. Jubilejní 50. ročník letos proběhl v Bruselu.

Vedle odborníků chutná i „pivařům“

Ukazuje se, že po jednoznačném výsledku krušovického referenda, v němž čeští pivaři v 97 % rozhodli o tom, že jim nové Krušovice chutnají, má inovované portfolio pivovaru vysoké parametry i v mezinárodním srovnání. Čtěte také: Nové Krušovice chutnají 97 % lidí, ukázal průzkum

Tomuto obratu předcházelo zásadní rozhodnutí nového vlastníka Krušovického pivovaru – společnosti Heineken, změnit nevalné vnímání krušovického výčepního piva. Sládek pivovaru Tomáš Kosmák dostal volnou ruku při výběru surovin i při varném postupu. Ve snaze přiblížit se co nejvíce chuti starých dobrých Krušovic, oceňované v minulosti, povolal i někdejšího sládka Václava Klouba a pamětníky z řad hostinských a štamgastů.

Nová Desítka se rodila několik měsíců a dnes se vaří nad deset stupňů (10,2) z prvotřídních, výhradně domácích surovin. Musí se ale stále vyrovnávat s pošramocenou pověstí Krušovic z přelomu tisíciletí.

„Ocenění v prestižní mezinárodní soutěži je pro nás nesmírně cenné. Zkušená a předsudky nezatížená odborná porota přisuzuje Desítce vlastnosti, které jsme se snažili jí dát do vínku. Po letech se obrací i trend prodeje značky Krušovice na domácím trhu,“ řekl marketingový ředitel Heineken Česká republika Jiří Imrýšek.

Po Desítce letos přišla i nová Dvanáctka

Letos k nové Desítce přibyla i Dvanáctka. Ležák je vařen na více než 12 stupňů (12,2) a vyznačuje se jantarově zlatavým odstínem a plnou chutí.

Těsně před létem byla jak Desítka, tak zbrusu nová Dvanáctka podrobena testu v krušovickém Referendu. Více než padesát tisíc odevzdaných hlasů po dobu 30 dní na 300 místech naší země rozhodovalo: chutná nebo nechutná. Devadesáti sedmi procentům respondentů Krušovice zachutnaly. To potvrdil i nezávislý průzkum agentury Millward Brown.