Nové Krušovice chutnají 9 lidem z 10, potvrdil druhý týden referenda


Krušovické referendum

„Za pořádnou Desítkou i Dvanáctkou si stojíme a jsme na ni patřičně hrdí, nejdůležitější je ale samozřejmě náš zákazník – tomu musí pivo chutnat především. Proto jsme se rozhodli oslovit přímo české pivaře a zjistit, zda jim Krušovice chutnají. S průběžnými výsledky jsem zatím spokojený, ale ještě nejsme u konce,“ řekl Tomáš Kosmák, vrchní sládek Královského pivovaru Krušovice. Spotřebitelé tedy mají možnost ochutnat a vyjádřit se jak k nové Dvanáctce, tak Desítce, kterou pivovar přivedl na svět už v loňském roce.

Čtěte také: Nové Krušovice chutnají skoro 90 % lidí, ukázal první týden referenda

Navštíveno již přes 200 míst

Čtyři speciální týmy vybavené historickými auty a cisternami vyrazily 16. května na 30 denní cestu, během které navštíví 300 lokalit. Zatím referendum zavítalo na více než 200 míst, kde se vytočilo přes čtyřicet tisíc piv. Hlasovací zařízení je upraveno tak, aby mohli účastníci hlasovat nejen že jim chutná, ale také že jim pivo nechutná.

„Rozhodli jsme se na hlasovací zařízení umístit i možnost hlasovat, že pivo nechutná, abychom byli opravdu objektivní“, říká Hana Fenclová, brand manažerka Krušovice. Možnost negativního hodnocení využilo zatím necelé 1,5 % hlasujících.

Vyhlášení výsledků proběhne 18. června

Referendum bude pokračovat až do 14. června. Slavnostní závěr celé akce bude 18. června při pivních slavnostech v Krušovicích, kde se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Po skončení celé akce se s výsledky budou moci seznámit všichni milovníci piva na webových stránkách www.KrusovickeReferendum.cz. Široká veřejnost pak bude informována i prostřednictvím speciálního televizního spotu. Na uvedeném webu je k nalezení též kalendář a mapa akcí, aktuality, soutěž „Natoč si pořádné krušovické“ a další podrobnosti o referendu.