Novinkou mezi ovocnými pivy je Refresh od Černé Hory


Pivo

V Pivovaru Černá Hora na Blanensku se začala vařit novinka zvaná Refresh. Jde o pivo napůl smíchané s limonádou o dvou příchutích – brusinka s grepem a pomeranč s limetkou.

„Míchané nápoje REFRESH obsahují jen 2,2 % alkoholu, takže výborně osvěží obzvláště v horkých letních dnech. Zároveň si ale uchovávají jemnou pivní hořkost,“ představil novinku sládek černohorského pivovaru Vlastimil Zedek.

Pivovary Lobkowicz, pod které černohorský pivovar patří, tak reagují na vzrůstající poptávku po nízkoalkoholických ovocných pivech. Pivovar také garantuje, že při výrobě dvou nových piv nebyla použita umělá barviva. „Anglický výraz refresh v češtině znamená osvěžit, občerstvit, vzpružit, což se pro nízkoalkoholické osvěžující ovocné pivo perfektně hodí,“ doplnil marketingový ředitel Libor Navrátil.

Čtěte také:
Přichází Staropramen Cool Grep. Doplní oblíbený Cool Lemon
Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem
Gambrinus novými pivními ovocnými nápoji konkuruje Staropramenu Cool

Pivovar Černá Hora vyrábí limonády přímo ve svých prostorech, a poté je míchá se svým tradičním ležákem v poměru jedna ku jedné. Novinka má přilákat zejména ženy a mladé lidi, kteří nepijí klasická hořká piva. Doporučená prodejní cena piva Refresh byla pro restaurace stanovena na 25 Kč za půllitr. Pivo se také bude prodávat v „třetinkových“ láhvích.

-les-