Nový pšeničný ležák Velen GARDEN od Černé Hory je oficiálně na trhu


Velen GARDEN

Pivovarnická skupina K Brewery uvádí v těchto dnech na trh novinku stvořenou především pro horké letní dny – svrchně kvašený pšeničný ležák s jemnou limetkovou příchutí nazvaný Velen GARDEN. Vaří se stejně jako ležák Velen v Pivovaru Černá Hora na Blanensku.

Pšeničný ležák Velen začali černohorští sládci vařit na podzim 2009. Za rok a půl jeho existence se stal jednou z nejoblíbenějších specialit nejen v konkurenci piv z Černé Hory, ale také z celého sortimentu skupiny K Brewery. K tomu jistě přispívá také fakt, že kromě jihomoravského pivovaru vyrábí svrchně kvašené pšeničné pivo již jen jeden český průmyslový pivovar. A právě proto se v Černé Hoře rozhodli připravit ještě jednu variantu tohoto piva, kterou nazvali Velen GARDEN.

„Oproti pivu Velen jsme do piva Velen GARDEN přidali příchuť limetky, která ještě více umocní svěží pocit při jeho konzumaci. Proto jde o pivo obzvláště vhodné k uhašení žízně za parných letních dnů, třeba při odpočinku na zahrádce oblíbené restaurace,“ uvedl Vlastimil Zedek, sládek pivovaru Černá Hora. Jelikož pivo při výrobě neprochází procesem filtrace, zachovává si vysoký obsah pivovarských kvasnic, které vytvářejí jeho jemný zákal a velmi příznivě působí na zažívací trakt. Obsah alkoholu je 4,8 %.

Výroba svrchně kvašených pšeničných piv má v českých zemích velmi dlouhou tradici. V období 15. až 17. století tato piva dokonce převažovala a dodnes jsou velice oblíbena a vyhledávána pro svůj nesporný přínos lidskému zdraví při dodržování pravidla konzumace v rozumném množství. Čtěte také: Pšeničnému pivu Češi přicházejí na chuť