Pilsner Fest 2014 se uskuteční 4. října


Pivní sud Pilsner Urquell

V sobotu 4. října 2014 se v pivovaru Plzeňského Prazdroje uskuteční tradiční Pilsner Fest. Oslava narozenin první várky Pilsner Urquell opět nabídne hudební program na dvou podiích a doprovodný program inspirovaný historií a výrobou plzeňského ležáku. Hlavním tahákem jsou David Koller, Anna K., TATA BOJS a J.A.R.

Pilsner Fest jako narozeninová oslava první várky Pilsner Urquell proběhne v sobotu 4. října, tedy v nejbližším termínu od výročí 5. října, kdy první várku v roce 1842 sládek Josef Groll v Plzni uvařil. Oslavy v plzeňském pivovaru připomenou historickou tradici pivovarského řemesla a ukáží, co stojí za úspěchy plzeňského ležáku ve světě.

Originál z Plzně dal vzniknout celé pivní kategorii s označením ‚pils‘ a slaví letos již 172. narozeniny. „A stejně tak, jak originální byl Grollův ležák, tak originální budou letošní oslavy. Pilsner Fest je oslava našeho zlata z Plzně, které si návštěvníci Festu vychutnají v jeho nefiltrované podobě. Čeká na ně ale rovněž skvělá zábava, dobrá hudba a v doprovodném programu se budou moci seznámit s historií a výrobou našeho piva,“ uvedl Lukáš Novotný, senior brand manager Pilsner Urquell.