Pivka.cz umožňují hodnotit vaše (ne)oblíbená piva


Pivo ve sklenici

Pivka.cz jsou katalogem nejen českých piv se zajímavými funkcemi. Projekt návštěvníkům umožňuje hodnotit a komentovat různé varianty oblíbeného českého alkoholického nápoje a mj. tak sestavovat žebříček nejlépe hodnocených piv.

Zatím 150 piv

Na webu v současné době naleznete přibližně 150 profilů piv s doplňujícími údaji, jakými jsou např. typ piva, stupňovitost, charakteristika nebo zajímavosti. Mezi těmi můžete najít např. informaci o tom, že „receptura piva Pilsner Urquell vznikla náhodou. Původně mělo jít o pivo bavorského typu (tmavší pivo s hustou pěnou)“ nebo že „správná výslovnost názvu je „lobkovic“. Koncovka „cz“ nemá nic společného s polštinou (…), stejně tak použití poněmčelé verze „Lobkowitz“ rozhodně není na místě, protože Lobkowiczové byli a jsou čistě českým rodem“.

Hodnocení a komentáře

Hlavní atrakcí projektu je ovšem možnost každé pivo ohodnotit hvězdičkami, popř. jej okomentovat (ukázka). Pod profily jednotlivých piv tak začínají přibývat komentáře těch, kteří pivo ochutnali a nebojí se o svůj názor podělit s ostatními. Nechybí ani žebříček nejlépe hodnocených piv. Autor projektu, který také píše blog na adrese Pivka.cz/blog, plánuje katalog brzy rozšířit o další značky piv a přidat na web nové funkce.

-lm-