„Pivní masakr“ se na ústecké Větruši uskuteční již tuto středu


Pivní speciály

Degustace extra silných a ovocných piv se v pondělí uskutečnila na výletním zámečku Větruše v Ústí nad Labem. „Jedná se o přípravu a zároveň pozvánku na Pivní masakr, který se koná ve středu 16. března,“ uvedl Jan Kočka, majitel pořádajícího pivovaru Kocour z Varnsdorfu

Extra silná piva

„Představíme šest extra silných točených piv a 30 ovocných piv lahvových z nejvýznamnějších pivovarských zemí v Evropě. Mezi unikáty určitě patří Kocour Stout Double Shoot, což je dvanáctka, do které jsme nechali vylouhovat čerstvě umletou kávu. Nebo šestadvacítka vymražované pivo Aventinus z Bavorska,“ uvedl Jan Kočka.

Již třetí akce v pořadí

Pivní masakr proběhl již v Jihlavě a v Hradci Králové. V obou městech se ho zúčastnilo na sto lidí a podle Kočky byly obě akce úspěšné. „Většina lidí, kteří přišli, o pivu něco vědí a chtěli se seznámit s novinkami a exotickými pivy, která se u nás běžně nedostanou. Mají sice u nás již své dovozce, ale vědí o nich hlavně znalci,“ řekl Kočka.

Akce na Větruši začíná ve středu 16. 3. 2011 v 17.00 a končí ve 22.00. Vstupné je padesát korun. Poslední díl pivního masakru se bude konat v pátek v Brně v pivovaru Starobrno.

-mdf-