Pivní zmrzlina osladila léto. Pivovary nabídly několik druhů


Zmrzlina

Zajímavostí léta byla na pivních festivalech a slavnostech zmrzlina s pivní příchutí. Několik pivovarů představilo své zmrzliny vyrobené ve spolupráci s cukrárnami. Zmrzliny zaujaly svou originalitou a velké části lidí i zachutnaly.

Světlá i tmavá

V polovině července přišel s pivní zmrzlinou Pivovar Svijany. Představil ji totiž na svých dvaadvacátých pivních slavnostech a uvedl ji sloganem „Lízni si Kněžnu nebo Knížete“. Tmavá Svijanská zmrzlina je vyrobena z třinácti stupňové Svijanské Kněžny, světlá naopak ze Svijanského Knížete. Zmrzlinu tvoří tři čtvrtiny piva a obsahuje kolem tří procent alkoholu.

Točenou světlou a tmavou zmrzlinu nabízí i Pivovar Chotěboř. Zmrzlina je také alkoholická a nesmí se tedy prodávat dětem. Světlá zmrzlina se vyznačuje hořkou chutí, tmavá je sladší a voní karamelem. Základem chotěbořské pivní zmrzliny jsou dvanáctistupňová piva.

Na trhu nezaváhal ani malý Pivovar u Bulovky, který vytvořil zmrzlinu jiným postupem. Ve spolupráci s malou výrobnou zmrzliny vytvořil Pivovarskou zmrzlinu z ingrediencí, z kterých se pivo vyrábí. Zmrzlinu tak tvoří voda, chmel, slad a kvasnice a základem tedy není pivo. Zmrzlina je k ochutnání celoročně v pivovarské hospodě v Praze.

Vyzkoušeli jste už pivní zmrlinu? A chutnala vám? Zúčastněte se naší ankety Ochutnali jste už pivní zmrzlinu? na Otázkomat.cz

-les-