Pivotéky se začínají šířit po Česku. Nabízejí široký výběr piv a odborný personál


Pivní speciály

V pivotékách si přijdou na své všichni milovníci a příznivci zlatavého moku. Nacházejí se zde zpravidla piva, která v běžné obchodní síti nelze příliš lehce sehnat. Zároveň se vám v každé takto specializované prodejně dostanou cenné rady, a tak se nemusíte bát toho, že se v široké škále piv budete jen těžko orientovat a vybírat si.

Velmi často se zde také konají podobně jako ve vinárnách řízené degustace, zaměřené na kvalitu a chuť piva, spojené se setkáním se zajímavými lidmi a příznivci piva. V pivotékách si přijdou na své jak zkušení znalci pivního moku, tak i začátečníci, kteří ho teprve poznávají a seznamují se s ním.

Čtěte také: „Pivaři“ pomalu mizí. Češi dávají přednost kvalitě, ukázal průzkum

Jaký sortiment na nás v pivotékách čeká?

Ve specializovaných pivotékách najdete skutečně velmi širokou škálu nejrůznějších piv, které v běžných supermarketech nekoupíte. Nachází se zde jak zastoupení piv českých, tak i zahraničních. Můžeme jmenovat například piva rakouská, německá, belgická, irská, mexická a spoustu dalších. Dále se piva dělí na světlá, polotmavá, řezaná a tmavá. Najdete zde také široké zastoupení piv nepasterizovaných a nefiltrovaných.

Nabídka se většinou rozšiřuje také na výrobky, z nichž můžete pivo uvařit přímo u vás doma, tedy na pivní kvasnice a extrakty, ze kterých se pivo vaří. V pivotékách naleznete také různé dárkové a upomínkové předměty s pivní tématikou, které se mohou stát velmi originálním dárkem pro vaše blízké a známé.

Kde se pivotéky nachází?

Specializované pivní prodejny lze najít například v Praze, kde vznikla jedna z prvních. Dále v Brně, v Pardubicích, Plzni, Jihlavě či Kunovicích. Pivotéky mají v České Republice stále širší zastoupení.