Pivovar Černá Hora má novinku: ležák s příchutí limetky VelenGarden


Pivo

Pivovar Černá Hora uvádí na trh v tomto roce již druhou novinku. Tou je pšeničný svrchně kvašený ležák s příchutí limetky VelenGarden. Teprve v únoru přitom její nabídku doplnil Páter nefiltrovaný světlý ležák.

Limetkový VelenGarden

VelenGarden je pšeničný svrchně kvašený ležák s příchutí limetky. Díky jemné limetkové příchuti je toto pivo dle výrobce obzvláště vhodné k uhašení žízně v parném létě. VelenGarden přichází nově na trh právě v těchto dnech. Více informací o novince pivovar zatím nezveřejnil.

Nefiltrovaný ležák Páter

Jsou tomu jen asi tři měsíce, co Černá Hora rozšířila své portfolio o jinou novinku – Páter nefiltrovaný světlý ležák. Pivo je plné pivovarských kvasnic, které způsobují na první pohled patrný lehký zákal. Kvasnice obsahují velké množství vitamínu B a jsou důležité pro zachování chuti k jídlu a zlepšení trávení. Obsah alkoholu je 4,4% a pivo neprochází procesem filtrace a pasterizace. Svojí chutí se vrací do historie, kdy na takové pivo chodili naši otcové a dědové a pivovarští formani je rozváželi v dřevěných sudech po okolí.

Obě novinky bude možné ochutnat například na blížících se Pivovarských dnech v Brně. Čtěte také: Pivovarské dny v Brně nabídnou přes 30 druhů piv. Již o tomto víkendu