Pivovar Janáček změnil název na Uherský Brod. Nové jsou i etikety


Pivovar Uherský Brod

Pivovar Uherský Brod, ukázka grafické podoby

Jediný průmyslový pivovar ve Zlínském kraji se vrací k původnímu názvu. Od 1. dubna 2012 nese jméno podle města, ve kterém se nachází: Pivovar Uherský Brod.

V souvislosti se změnou názvu začal používat nové logo a změny se dočkal i vzhled lahvového piva.

„Historicky nesl pivovar název Uherský Brod – například »Pivovar a sladovna Uherský Brod, František Janáček a syn«, »Uhersko-brodský pivovar a sladovna« a podobně. Odkaz na místo původu z názvu vymizel až v 90. letech,“ uvedl Lukančo Trifončovski, sládek pivovaru.

Nové logo pivovaru

Novému logu dominuje nápis Uherský Brod, který je umístěn na červeném pozadí, doplněný rokem 1894, kdy byl pivovar založen. Styl nápisu vychází z typografie a výtvarného jazyka období založení pivovaru. V horní části loga je umístěn jednoocasý lev, vycházející z městského znaku, doplněný o atribut chuti pivního moku – sklenici piva. Logo dotváří ječmen a chmelové hlávky, tradiční atributy pivovarnictví, umístěné v dolní části.

Lahvové pivo v novém

V souvislosti se změnou názvu a loga pivovar mění také vzhled lahvového piva. V průběhu uplynulých týdnů již do obchodů začaly proudit přepravky s novým logem, výrazná změna čeká také etikety. „Nad obměnou etiket jsme uvažovali delší dobu. Když jsme na podzim uváděli na trh pivo Perun v lahvích, již jsme si uměli představit, že etikety ostatních piv by se mohly nést ve stejném duchu. A reakce spotřebitelů nás v tom utvrdily,“ sdělil Tibor Nechala, obchodní ředitel pivovaru.

Nové etikety pomohou vizuálně sjednotit celé výrobkové portfolio, zároveň ale budou jednotlivé varianty mezi sebou dobře rozeznatelné. Nadále budou komunikovat stupňovitost jednotlivých piv. Zároveň budou jasně deklarovat místo původu Uherský Brod.