Pivovar Starobrno má rekord. V roce 2010 navařil milion hektolitrů piva


Pivo

Vůbec poprvé v historii pivovaru Starobrno se podařilo pokořit hranici jednoho milionu vyrobených hektolitrů piva za kalendářní rok. Rekord padl 28. prosince 2010.

Rekord díky nové stáčení lince

Historického úspěchu se pivovaru Starobrno podařilo dosáhnout mimo standardní produkce do sudů, tanků a lahví také díky instalaci stáčecí linky s vyfukovacím strojem, která vyrábí a plní populární Maxilahve o obsahu 1,5 a 2 litrů. Linka na speciální balení piv je ze všech českých pivovarů zatím jediná svého druhu v republice. Na plný výkon funguje od května.

„Očekávání se naplnila. V maximálním výkonu linka dokáže vyrobit a naplnit 14.000 lahví za hodinu. V létě jela v nonstop provozu, dnes funguje pět pracovních dnů v týdnu,“ řekl vrchní sládek pivovaru Tomáš Pluháček.

Maxilahve slaví úspěch

Uvedení Maxilahví na trh původně provázely obavy, zda si konzervativní český spotřebitel na nový obal zvykne. Maxilahve však na trhu zaznamenaly okamžitý úspěch. Ve starobrněnském pivovaru do nich plní oblíbené značky jihomoravských spotřebitelů, desetistupňové Starobrno Tradiční a jedenáctistupňové Medium.

U příležitosti konce roku 2010 Tomáš Pluháček shrnul některé z dalších letošních úspěchů pivovaru. Za úspěch považuje nové třináctistupňové kvasnicové pivo, které je na trhu od září letošního roku. „Pivo, které vaříme podle klasické starodávné receptury, je charakteristické vyšší hořkostí a chlebnatou plností,“ uvedl Pluháček.

Hitem z produkce Starobrna je už několik let i speciál Zelené pivo, které se prodává jediný den v roce, na velikonoční Zelený čtvrtek. Letos ho v pivovaru navařili nejvíce v historii – 3,5 tisíce hektolitrů. Prodávalo se po celé republice.