Pivovarem roku je Chotěboř. Po pár měsících existence


Pivovarem roku 2010 se dle ankety Sdružení přátel piva stal Pivovar Chotěboř. Informoval o tom předseda sdružení Tomáš Erlich. Ze stejného pivovaru pochází dokonce i nejlepší sládek, Oldřich Záruba. Pro pivovar, který existuje přibližně jen jeden rok, se jedná o značný úspěch.

Cenu za nejlepší „desítku“ obdržel Březňák – světlé výčepní z Pivovaru Velké Březno, mezi „jedenáctkami“ se nejlépe umístil Žatec Premium z Žateckého pivovaru. První místo mezi „dvanáctkami“ obsadila Koutská dvanáctka z Pivovaru Kout na Šumavě, která si tím zároveň vysloužila i titul Skokan roku, když postoupila z loňského 32. místa.

Nejlepším letošním pivním speciálem je 16° Primátor Exkluziv z Pivovaru Náchod. V kategorii svrchně kvašených piv zabodovalo pšeničné pivo z Pivovaru Matuška Broumy. Ocenění za nejlepší polotmavé pivo obdržel 13° Primátor z Náchoda. V kategorii tmavých piv se na první pozici umístil Bohemian Black lager Zámeckého pivovaru Herold. A z nealkoholických piv je dle ankety nejlepší Bernard Free z Humpolce.

Anketa Sdružení přátel piva má za sebou již dvacetiletou historii. V současnosti se jedná o jedinou pivní spořebitelskou soutěž v Česku.