Pivovaru Bernard se dařilo. Loni zvýšil čistý zisk o třetinu


Bernard

Rodinný pivovar Bernard může slavit úspěch. I přes všeobecný propad pivního trhu se mu v roce 2010 poměrně dařilo.

Úspěšný rok 2010

Meziročně zvýšil čistý zisk o 31,5 procenta na 45,9 milionu korun. Lehce však poklesl obrat, a to o 1,2 procenta na 381,5 milionu korun. Výstav pivovaru narostl v porovnání s předchozím rokem o 97 hektolitrů nepasterizovaného piva, firma navařila 204.474 hektolitrů.

Za poslední tři roky se firmě zvedl i export, a to o 70 procent. Podíl exportu na výstavu v roce 2010 činil 15 procent.

Nealkoholická piva bodují

Zlepšení zisku v době celkového poklesu českého pivovarnického trhu bylo podle firmy výsledkem snahy pivovaru o nabídku chuťové zajímavých a inovativních piv či nealkoholických nápojů. „Zákazník začal více vnímat chuťovou originalitu a pestrost, přestává ho zajímat unifikovaný nápoj,“ vysvětlil spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Objem nealkoholického piva a osvěžujících nápojů na bázi piva Bernard s čistou hlavou Švestka a Višeň za uplynulý rok vzrostl téměř na 13 procent celkového výstavu rodinného pivovaru. „Jsou to zcela nové druhy nápojů. Těší nás jakou oblibu si získávají Bernard s čistou hlavou Švestka a Višeň, a to často i mezi ortodoxními pivaři,“ dodal Bernard. V nealko pivech je pivovar na čtvrtém místě mezi českými výrobci.

Letošní rok začal dobře

„Jak se bude vyvíjet prodej piva v letošním roce lze v tuto chvíli těžko předjímat. Potěšující pro náš pivovar je, že se nám v prvních dvou měsících letošního roku daří. V lednu i únoru jsme dokázali překonat loňské výstavy piva. Zatím máme meziroční nárůst za oba měsíce souhrnně téměř 10 procent,“ dodal mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

-mdf-