Policisté zabavili 3000 litrů nelegálně prodávaného alkoholu


Láhve

Tři tisíce litrů alkoholu zabavili před několika dny policisté v garáži domu v Bohdíkově na Šumpersku. Podnikateli, který jej nelegálně stáčel a prodával, nyní hrozí až tři roky vězení, uvedl kriminalista Radomil Cikryt.

Zásoby za 300 tisíc korun

Šedesátiletý podnikatel alkohol dovážel z výrobny na jižní Moravě a litr rumu či vodky prodával za 150 korun, cigarety za polovinu normální ceny.

„Jedenáctého února jsme v jeho domě a garáži provedli domovní prohlídku a zabavili jsme 3000 litrů alkoholu v hodnotě 310 tisíc korun,“ uvedl vyšetřovatel s tím, že toto množství odpovídalo asi měsíčnímu obratu.

Alkohol putoval zřejmě i do restaurací

Pracovníci celní správy odebrali z lahví třiatřicet vzorků, které podstoupí expertízu na obsah alkoholu a jeho nezávadnost. Muž dovážel tvrdý alkohol v kanystrech, které pak doma rozléval do lahví od vína či šampaňského. Cigarety dovážel v malém množství zřejmě ze zahraničí prostřednictvím řidičů kamionů. Na Šumpersku měl okruh přibližně čtyřiceti lidí, kteří od něj alkohol odebírali. „Předpokládáme, že součástí odběratelů byly i některé restaurace,“ doplnil Cikryt.

Policisté se domnívají, že podezřelý muž se touto nelegální činností zabýval asi deset let. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.

-mdf-