Požehnaná várka Pilsner Urquell jede do Vatikánu


Plzeňský biskup žehná Plzeňskému Prazdroji

Speciální velikonoční várka Pilsner Urquell, jíž 11. března požehnal plzeňský biskup František Radkovský, dnes opustila brány pivovaru a jako dar putuje ke Svatému stolci do Vatikánu. Čtěte také: Plzeňskému Prazdroji požehnal biskup. Pivo brzy zamíří do Vatikánu

U příležitosti beatifikace Jana Pavla II. převezme z rukou českého velvyslance Pavla Vošalíka symbolických 2011 lahví kardinál Giovanni Lajola, předseda vlády Vatikánského městského státu.

Na popeleční středu 20. dubna ráno plzeňský biskup František Radkovský spolu se starším obchodním sládkem Václavem Berkou slavnostně předali v areálu plzeňského pivovaru zásilku požehnaného piva a certifikát o jeho původu velvyslanci ČR při Svatém stolci Pavlu Vošalíkovi, který dar z Plzně doprovodí až do Vatikánu.

„Blahořečení Jana Pavla II. je bezesporu jednou z nejvýznamnějších událostí tohoto roku. Je nám nesmírnou ctí, že si budou přímí účastníci, nejvyšší představitelé církve ale i mnoha států připíjet u této příležitosti právě plzeňským pivem. Je to další významný milník piva Pilsner Urquell v jeho dlouhodobě úspěšné historii,“ vysvětlil starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Ve středu 27. dubna v 10 hodin předá velvyslanec ČR při Svatém stolci JUDr. Pavel Vošalík požehnané plzeňské pivo do rukou kardinála Giovanni Lajoly, předsedy vlády Vatikánského městského státu, kde se bude tradiční nápoj podávat ve dnech 30. dubna až 2. května na oficiálních akcích katolické církve spojených s blahořečením Jana Pavla II.

Menší část zásilky je určena také jako dar pro římskou církevní restauraci Giovanni Paolo II., která osvěží požehnaným plzeňským pivem poutníky oslavující zde nejdůležitější křesťanský svátek Velikonoc. „Je až symbolické, že se poutníkům dostává Pilsner Urquell v restauraci pojmenované po Svatém otci Janu Pavlu II. v době jeho beatifikace po boku jiných piv, jichž je Pilsner Urquell praotcem,“ zdůraznilčeský velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík.