Radegast Extra hořký už jen v malém množství


Radegast Extra hořký

Radegast Extra hořký

Šťastlivci mohou stále na pultech některých prodejen či v hospodách nalézt specialitu nošovického pivovaru nazvanou Radegast Extra hořký. Speciální várka Radegastu je stáčena nejen do sudů, ale i do klasických láhví rozpoznatelných podle výrazné červené etikety.

„Byl jsem zvědavý na chuť speciálního Radegastu. Překvapila mě karamelová chuť, kterou poté doplnila očekávaná hořkost,“ řekl o pivní specialitě student Radek z Lelekovic. Pivo náhodně objevil jeho kamarád upozaděné v regálu hypermarketu.

Radegast Extra hořký se objevil na trhu poprvé loni v lednu a pokřtili ho významné sportovní osobnosti jako například Vladimír Vůjtek nebo Jiří Raška. Již před rokem slavil úspěch a získal si rychle fanoušky. Čtěte také: Radegast chystá nový pivní speciál: Radegast Extra Hořký. Už na leden

Pivo více ochmelené

Upravený Radegast si zachovává svůj vyvážený charakter a plnou sladovou chuť. Speciální hořkou chuť vytvořili sládci tím, že do piva přidávají větší množství chmele – konkrétně Žateckého poloraného červeňáku.

Na českém trhu se objevují i další velmi hořká piva. Mezi ně například patří hořká specialita, dvakrát chmelený extra hořký ležák plzeňského typu z Pelhřimovského pivovaru Poutník. Ten se ve vybraných provozovnách objevuje již delší dobu.

-les-