Rekordní Pilsner Fest si vychutnalo více než 50 tisíc lidí


V neděli v ranních hodinách skončil nejúspěšnější Pilsner Fest své desetileté historie. Během dvou dnů navštívilo tyto oslavy plzeňských piv Pilsner Urquell a Gambrinus více než 50 tisíc lidí.

Velký zájem návštěvníků vzbudil bohatý hudební program na dvou scénách, nefiltrované pivo Gambrinus a Pilsner Urquell a celá řada doprovodných akcí, z nichž nejsledovanější byl určitě páteční úspěšný pokus o překonání největšího společného přípitku, kterého se zúčastnilo 5331 příznivců plzeňských piv.

Během konání letošního Pilsner Festu se na 163 výčepních kohoutech vytočilo rekordních 768 hl piva (z toho 429 hl Pilsner Urquell, 294 hl Gambrinusu a 45 hl piva Master), což představuje více než 150 tisíc půllitrových piv.

„Letos jsme si dali velice záležet na hudebním i doprovodném programu. Jsme rádi, že letošní Pilsner Fest předčil veškerá očekávání a děkujeme všem, kteří přišli. Věřím, že se nám podařilo připravit kvalitní zábavu a nálada v pivovaru byla přátelská, jak se k pivu sluší,“ zhodnotil Pilsner Fest Karel Kraus, který má na starosti marketing značky Pilsner Urquell.