Sladový drink Frisco si oblíbily hlavně ženy. K dostání je ve 4 příchutích


Frisco

Frisco s novou brusinkovou variantou

Nápoj Frisco, který je svou chutí nejlépe přirovnatelný k cideru, je oblíbeným nápojem především žen. Ke dvěma starším druhům – Frisco Jablko&Citron a Frisco Dry – přibyla před rokem novinka Frisco Brusinka a letos také Frisco Černý rybíz.

Nápoj cílený na ženy

Firma Plzeňský Prazdroj začala Frisco vyrábět v roce 2004 a již tehdy bylo jasné, že bude cílený hlavně na ženy a letní měsíce. V té době šlo o první alkoholický drink vyráběný na bázi sladu v Česku. Obsahuje více než čtyři procenta alkoholu. Ženy, které nepijí pivo, si tak přijdou na své. Frisco je vyráběno z ječmene a filtrováno přes aktivní uhlí. Původní Frisco Jablko&Citron může svou jablečnou chutí připomínat anglický cider, avšak po jablečné chuti přichází citrónový „dozvuk“. Nápoj je balený pouze v třetinkové láhvi s twist-off uzávěrem. Minulý rok zaznamenalo Frisco vysoký nárůst prodejnosti.

Nyní už čtyři druhy

Kromě základního druhu nápoje se na trhu objevilo Frisco Dry, které má méně bublinek, chuť nápoje je tak výraznější. Pro ženy je lákavé v tom, že obsahuje o pětinu méně cukru a tedy méně kalorií. Loni se na trhu také objevilo nové Frisco Brusinka. Nový produkt tak navázal na mnoho variant míchaných nápojů, které kombinovaly Frisco s brusinkovými džusy. Má lehce hořčí chuť, která je však velmi osvěžující. Letos v květnu uvedlo Frisco zatím poslední příchuť – Frisco Černý rybíz. Čtěte podrobněji: Frisco Černý rybíz je novinkou na trhu

-les-