Slavnosti piva v Brně se blíží. Ochutnat bude možné více než 15 značek


První Slavnosti piva na náměstí Svobody v Brně se uskuteční již v pátek 1. října. K ochutnání bude připraveno více než 15 pivních značek z pivovarů nejen z Jižní Moravy – Primátor, Santon, Padochov, Starobrno, Budějovický měšťanský pivovar, Budějovický Budvar, Krakonoš, Krombacher, Rebel, Holba, Hanušovice, Rychtář, Litovel, Svijany a další. Návštěvníky čekají i pivní speciality.

Chybět nebude ani občerstvení s nakládanými hermelíny, bramboráky, utopenci a jinými delikatesami, které jsou chutné právě k tomuto alkoholickému nápoji. Doprovodný program zajistí Železný Zekon, pouliční muzikanti (harmonikáři, kytaristé, zpívající chasa) a Hitrádio Magic, které chystá hudební doprovod a mnoho soutěží.

Slavnosti piva jsou součástí čtyřtýdenního „Festivalu v centru dění“, který se koná na přelomu září a října vždy na náměstí Svobody v Brně. Slavnostem piva předcházely Slavnosti vína a Slavnosti jídla. Příští týden se uskuteční Slavnosti regionů, které celý festival zakončí. Akce se koná pod záštitou starosty městské části Brno-střed Mgr. Libor Šťástka.