Slavnosti vína v Brně nabídnou 70 vzorků vín i pravý burčák


Žena se sklenicí vína

Čtyřtýdenní brněnský Festival v centru dění, sestávající se postupně ze slavností piva, jídla, vína a regionů, pokračuje Slavnostmi vína už tento pátek na náměstí Svobody.

Celých osm dní v termínu od 30. září do 7. října 2011 bude brněnské náměstí Svobody ožívat celodenním veselím. Představí se celkem 14 vinařství, která budou připravena prezentovat v rámci ochutnávky celkem 70 vzorků vybraných vín. U každého vinařství budou k dostání degustační pohárky a praktické závěsky pohárků za krk. Víno, které návštěvníky osloví, si poté budou moci odnést v lahvové podobě. Nebude chybět také pro toto období typická česká národní specialita – burčák. Čtěte také: Burčák není silnější než víno, alkoholu obsahuje až třikrát méně

Vedle prezentace předních vinařství se představí také řemeslníci s nabídkou výrobků spojených s vínem a nebudou chybět ani občerstvovací centra. Při korzování náměstím budete moci obdivovat tanečníky a zpěváky folklórních souborů, moderátoři vás vtáhnou do soutěží, sommeliéři osvětlí vinařské základy a cimbálová muzika vás se sklenkou lahodného vína v ruce roztancuje.