Staré půllitry Starobrna utvoří Pulihráška: skleněnou kouli, která ozdobí Brno


Pulihrášek

Pulihrášek, skleněná koule ze starých půllitrů Starobrna

V červenci měli příznivci a fanoušci piva Starobrno příležitost hlasovat o využití starých půllitrů, které v blízké budoucnosti poslouží jako materiál k realizaci uměleckého díla.

Se ziskem (a náskokem) oproti dalším dvěma návrhům vyhrál s 586 hlasy Pulihrášek, objekt tvaru koule. Líté boje se naopak vedly o druhé místo. To nakonec těsně získal Brněnské škopek před Znakem města Brna. Staré pivní sklo nahradily nové designové Škopky z dílny Ronyho Plesla. Čtěte také: Starobrno mění pivní půllitry. Navrhl je světový designér Rony Plesl

Hlasování o podobě netradičního objektu ze skla bylo slavnostně zahájeno u příležitosti představení nového Škopku na Starobrněnské letní noci, která se uskutečnila 27. 6. na náměstí Svobody v Brně. Právě zde bylo vystaveno celkem sedm návrhů mladých umělců, o kterých hlasovali návštěvníci akce i náhodní kolemjdoucí. Tři nejúspěšnější z nich – Pulihrášek architektů Natalie Chalcarzové a Václava Kociána, Znak města Brna Ondřeje Horáka a Brněnské škopek architekta Roberta Semančíka – pak postoupily do hlasování na Facebooku.

K realizaci díla budou mít umělci k dispozici mnoho tisíc půllitrů. „Na jeden vítězný Pulihrášek bude třeba mezi třemi až pěti tisíci sklenic, bude záležet na jeho velikosti. V současnosti je víc než pravděpodobné, že se podaří realizovat i zbývající dva finálové projekty – prostě proto, že by Brnu určitě také slušely,“ uvedla za značku Starobrno marketingová junior manažerka Zdenka Mindlová. Autoři všech tří vítězných návrhů za své práce získávají zajímavou finanční odměnu. Starobrno se bude podílet i na dalších nákladech při vlastní realizaci děl, která právě postoupila do produkční části.

Pulihrášek by se měl ve veřejném prostoru objevit během podzimu 2013. O případné realizaci dalších dvou bodujících návrhů se rozhodne v nadcházejících týdnech.