Starobrno hledá nového sládka


Tomáš Pluháček s Petrem Hauskrechtem

Tomáš Pluháček (vpravo) s Petrem Hauskrechtem

Vrchní sládek a manažer pivovaru Tomáš Pluháček po šestnácti letech odchází z pivovaru Starobrno.

Do doby, než Starobrno objeví nového vrchního sládka, se o technologii výroby postará sládek pivovaru Velké Březno Petr Hauskrecht, který je bývalým sládkem Starobrna a učitelem Tomáše Pluháčka.

Z dělníka až po sládka

Tomáš Pluháček nastoupil do pivovaru ve svých čtyřiadvaceti letech při studiích na vysoké škole. Z dělnických profesí se postupem času přes vedoucího stáčírny a manažera dodavatelského řetězce vypracoval až na vrchního sládka Starobrna. Zároveň také vykonával funkci sládka pivovaru Hostan.

Starobrnu se dařilo zejména v minulém roce. Pivovar vyhrál první místo na České pivní pečeti v Táboře za svoje Starobrno Tradiční. První místo získalo i Starobrno Ležák na soutěži Pivo České republiky. Mezi další úspěchy Tomáše Pluháčka patří i obliba kvasnicové třináctky nebo pivní specialita Modré pivo. Za působení odcházejícího sládka se také zvyšovala prodejnost velikonočního Zeleného piva.

Dočasným sládkem Petr Hauskrecht

Do doby než bude vybrán nový sládek, bude řídit výrobu Starobrna „ostřílený mazák“ Petr Hauskrecht, který v současné době působí v pivovaru Velké Březno. Život Petra Hauskrechta je spojený s pivovarstvím. Svou kariéru zahájil ve známém minipivovaru U Fleků v Praze, odkud odešel do Pražských pivovarů.

V roce 1994 přišel Petr Hauskrecht do Brna. Za jeho působení ve Starobrnu se výroba zvedla na dvojnásobek a pivovar představil úspěšné produkty, mezi které patří i oblíbený velikonoční speciál Zelené pivo. Petr Hauskrecht také vychoval dva sládky – Tomáše Kosmáka řídícího v současnosti pivovar Krušovice, a také odcházejícího sládka Starobrna Tomáše Pluháčka.

-les-, -tz-