Starobrno uvařilo modrý speciál pro brněnské fanoušky hokeje


Modrá kometa

Se začátkem hokejové sezóny představil vrchní sládek Starobrna Tomáš Pluhař pivní speciál nazvaný „Modrá kometa“. Novinka je věnována fanouškům hokejové Komety Brno. Modrou barvou se tak nyní nechlubí pouze všudypřítomní Šmoulouvé, ale i brněnské pivo.

S extraktem z lesních plodů a bylin

„Starobrno fandí Kometě a platí to i u nás v pivovaru. Proto jsme si dali práci a uvařili na začátek nové sezóny pro radost fanouškům pivní specialitu. Modrá kometa je ležák uvařený jako každé Starobrno z toho nejlepšího moravského ječmene a žateckého chmele. Pro Kometu zcela typickou modrou barvu získala díky dlouho připravovanému extraktu z lesních plodů a bylin,“ vysvětlil vrchní sládek pivovaru Tomáš Pluchař, který zná jako jediný přesnou recepturu. Zároveň také vyslovil přání, aby se brněnská Kometa konečně probojovala do finálových bojů hokejové extraligy.

Pivo měli možnost ochutnat návštěvníci Dnu otevřených dveří Starobrna, točilo se u čtyř stánků označených modrou vlaječkou a podle některých popíječů v něm jsou cítit borůvky. Pivo má jedenáct stupňů a je k dispozici ve vybraných brněnských hospodách do vyprodání zásob.

Modré není jedinou specialitou pivovaru

Pivovar Starobrno rád experimentuje. Mezi jeho oblíbené speciály patří například Zelené pivo, které se každoročně čepuje po celé republice o Velikonočních svátcích na Zelený čtvrtek. Vyznačuje se kromě zajímavé zelené barvy specifickou svěží bylinkovou chutí.

-les-