Testem podávání alkoholu mladistvým prošly stovky pražských restaurací


Celkem 680 pražských restaurací či nočních podniků zkontrolovali během letošního května a června strážníci městské policie. V rámci víkendových bezpečnostních akcí se zaměřili na nejčastější přestupek, který s majiteli provozoven řeší, a to na podávání a prodej alkoholických nápojů mladistvým do osmnácti let.

„Kontroly v restauracích a nočních podnicích provádějí strážníci během celého roku. Snaží se tak omezit podávání a prodej alkoholu nezletilým. V některých obdobích je dozor intenzivnější, a to zejména koncem školního roku,“ uvedl první náměstek pražského primátora Rudolf Blažek, do jehož kompetence bezpečnost v hlavním městě spadá.

Na prověřování restauračních zařízení se kromě strážníků městské policie podíleli také psovodi, Pohotovostní útvar Městské policie hlavního města Prahy a Policie České republiky. Kontroly probíhaly vždy v pátek a v sobotu v noci ve vytipovaných provozovnách na celém území metropole.

Samotné podniky vybírali strážníci příslušných obvodních ředitelství městské policie s ohledem na znalost místní problematiky a poměrů. „Během bezpečnostní akce prověřili strážníci šest set osmdesát podniků a celkem 3426 osob. Pod vlivem alkoholu bylo více než sto mladistvých,“ sdělil Rudolf Blažek. Během letních prázdnin pak hodlají strážníci pravidelně kontrolovat nejen restaurace a jejich předzahrádky, ale i ulice a parky, kde mládež také často popíjí.