Vinný střik je nejen pro zastánce štíhlé linie. Víte, jak ho vylepšit?


Vinný střik

Míchání vína s další přísadou považuje mnoho vinařů za hřích. I přesto se červené i bílé víno míchá. V případě bílého vína je druhou přísadou nejčastěji Tonic, Sprite nebo obyčejná soda. Tato směs je poté nazývána „vinný střik“.

Čtěte také: Víno s kolou je fenoménem nejen u náctiletých. Jak vzniklo?

Jak ho správně připravit

Vinný střik se nejčastěji míchá v poměru 2:1 (dva díly vody nebo sody a jeden díl vína). Není to však povinnost. Vinný střik si můžete namíchat v poměru 1:1, 1:2 nebo jen od oka dle vlastní chuti.

Co jste nevěděli

Vinný střik je populární především v letních měsících, kdy dokáže skvěle osvěžit. Ale to není vše. Tento nápoj se vřele doporučuje na oslavy nebo večírky především pro ty, kteří si hlídají svou váhu. Vinný střik je totiž nejméně nebezpečný pro štíhlou linii. Obsahuje menší množství kalorií a navíc nezvyšuje chuť k jídlu, jako tomu je u většiny ostatních alkoholických nápojů.

Další skvělé „vychytávky“

Dobrým nápadem je nechat dopředu zmrazit omyté kuličky hroznového vína, které později přidáme do nápoje. Není na škodu přidat i měsíček limetky. Výraznou chuť můžeme získat přidáním jahod a ananasu společně s ledem.

-ver-