Vítejte na Alkoholia.cz, prvním webu o alkoholu na českém internetu


Unikátní projekt na českém internetu, informační portál Alkoholia.cz, byl oficiálně spuštěn ve středu 7. 7. 2010. Přinášet bude aktuality a zajímavosti ze světa „dobrého pití“, návody k jeho konzumaci i rady, jak se zachovat po jeho nadměrném užití. Chybět nebude databáze míchaných alkoholických nápojů ani katalog piv, vín a destilátů.

Alkoholia.cz je prvním komplexním webem obdobného typu v Česku. „Myšlenka na vytvoření projektu přišla poprvé přibližně před rokem a půl. Nápad vznikl na základě absence serveru, který by se podobným tématem úzce zabýval. Do teď bylo možné nalézt několik článků na toto téma na obecných zpravodajských serverech nebo hobby magazínech, ucelenější web ale na internetu chyběl. Přitom alkohol pije téměř každý, a to i několikrát do týdne“ přiblížil vznik portálu jeho manažer Lukáš Morávek.

Spuštění nového internetového portálu Alkoholia.cz předcházela intenzivní šestiměsíční příprava. Nyní se o jeho provoz stará hlavní tříčlenný tým s několika externisty. Obsah webu se brzy začne rozšiřovat o další informace, ke spuštění se připravují i zcela nové sekce.

„Věřím, že si web návštěvníci oblíbí a budou se rádi vracet. Už teď pro ně připravujeme spoustu nových informací, které budou stát za přečtení“ dodal Morávek.